Covid, válka v Evropě, inflace, ceny energií…

Blackout

Blackout. Jako první se vám vybaví…co vlastně? Pro většinu z nás to znamená, že nejde proud. Chvíle, kdy si zapálíme svíčku, a povídáme si nebo si zahrajeme karty.

V sedmidenním kurzu „Blackout“ projdeme od absolutních základů,  přes identifikaci rizik a dopadů na vás, po sestavení plánů, jejich implementaci a testování. Seznámíme se s fintami profesionálů a využijeme jejich zjednodušené verze v náš prospěch. Patří sem například i to, jak si udělat myšlenkovou mapu.

Obsah kurzu

Lekce 1 : Absolutní základy 1

Seznámíme se se s tím, co to Blackout vlastně je, a jak k němu přistupovat. Povíme si jaké jsou možné příčiny.

15min.

Lekce 2 : Absolutní základy 2

V této lekci si projdeme časovou osu výpadku a základní dopady na náš život. Seznámíme se s tím, co dělat a co nedělat při výpadku, a po něm. A také s absolutními, obecnými základy přípravy, včetně předpřipravených seznamů.

1hod. 10min.

Pokročilá příprava

Krok 1.1. - Porozumění situaci, dopadům a následkům

V této lekci začneme s tím, JAK se dívat kolem sebe. Jak důležitá je je pro naše fungování elektřina x jaké jsou naše potřeby.  Seznámíme se s metodou, kterou jsme nazvali “kruhy blízkosti”.

2hod. 20min.

Krok 1.2. - Porozumění situaci, dopadům a následkům - analýza

V této části navážeme na předchozí lekci.  Udělali jsme hodně práce, a hodně jsme se naučili. Nyní na to navážeme. Seznámíme se s metodou 5 x JAK a použijeme myšlenkové mapy k tomu, abychom pochopili, co pro nás jednotlivé důsledky blackoutu znamenají, a JAK se jejich význam mění v čase. 

2hod. 10min.

Krok 2. - Strategie

V této kapitole se budeme hodně zabývat strategií. Probereme si jednotlivě nejčastější strategie, jejich výhody a nevýhody. A na závěr si definujeme (vybereme) vlastní strategie.

2hod.

Krok 3. - Plánování

Podíváme se na to, jak rozvinout strategie do plánů, jak postupovat. Aby plánování stálo na reálných základech, řekneme si něco o měření a spotřebě. Navrhneme si nouzovou solární elektrárnu, a projdeme základní okruhy plánů a postupů.

1hod. 45min.

Krok 4. - Implementace, praxe a zpětná vazba

Ukážeme si, jak implementovat vaše plány, aneb jak je převést do praxe. Řekneme si něco o projektovém řízení, a využijeme některé jeho metody. Současně si vytvoříme “červené desky”. K čemu je dobré je mít, co by měly obsahovat, a jak nejlépe je udělat. Projdeme si zásady testování a toho, jak se poučit, když něco nevyjde.

2hod. 35min.

Petr Zeman

lektor, autor kurzu

Nejvíce ho vystihuje pojem versatilista. Za více než 30 let praxe dával dohromady praktické znalosti a zkušenosti z provozu projektového řízení, auditu, řízení rizik a tvorby kontinuity, spolu s analýzami. Jeho vášní je moře. Jak sám říká, každá plavba je jiná, a přináší pokaždé něco podstatného.

 

Dagmar Franková

Lektorka, autorka kurzu

Zkušenosti z projektového řízení a personalistiky přenáší do současných projektů. Jako lektorka nyní vzdělává a přednáší (osobní rozvoj, jazyky), věnuje se kreativní tvorbě, cestování a její vášní je kromě focení také pečení chleba.
Dlouhodobě se zajímá o soběstačnost, udržitelnost a nesobecký přístup k životu. Spolu s Petrem tvoří podcast zaměřený především na připravenost, soběstačnost a resilienci.

×